INFORMACJE

O NAS

FoodX to unikalny koncept gastronomiczny skupiający obecnie cztery marki Mr. Pancake® i PIZZA BOYZ® oraz nowopowstałe Ghost Burger i Vegan Pizza Club. Wszystkie nasze marki są w całości oparte na idei porn food i traktują jedzenie jako kompleksowe doświadczenie łączące unikalny wystrój i świetne jedzenie.

Skąd wziął się pomysł?

W dzieciństwie nasza Babcia wyemigrowała do Nowego Jorku, skąd przysyłała nam paczki ze słodyczami. Czekoladki Hershey’s to chyba jedno z naszych fajniejszych wspomnień i prawdopodobnie stąd podświadomie zrodził się pomysł na Mr. Pancake, a póżniej naturalnie pojawił się następny pomysł, PIZZA BOYZ®, a niedawno dołączyły dwie kolejne marki, które uruchomiliśmy w czasie pandemii – Ghost Burger i Vegan Pizza Clu

Obecnie restauracje FoodX działają nie tylko w Warszawie, ale także w Krakowie, Poznaniu oraz we Wrocławiu. Każda z nich poza flagową restauracją w Warszawie prowadzona jest przez różnych franczyzobiorców, niezależnych przedsiębiorców, którzy z ogromnymi sukcesami rozwijają swoje biznesy we wspomnianych miastach. 

Każda restauracja funkcjonuje z dużym powodzeniem serwując wyjątkowe pizze w wersji klasycznej i wegańskiej, kultowe już pancakes oraz świeże na polskim rynku smash burgery. Wszystkie realizują zamówienia w systemie dostaw jak i odbiorów osobistych. Stacjonarnie odwiedza nas rocznie ok. pół miliona Gości!

Dziś, po ponad 10 latach od otwarcia pierwszej restauracji Mr.Pancake możemy powiedzieć, że jesteśmy dumni z biznesu, który stworzyliśmy i który możemy rozwijać dzięki systemowi franczyzowemu na terenie całej Polski.

Maciek Śliwa
& Piotrek Śliwa